Toruński ogród zoo botaniczny to najmniejsza tego typu placówka w kraju, z bogatą, ponad 200-letnią historią. Jest również jedynym ogrodem, który ma charakter zarówno zoologiczny jak i botaniczny, co czyni to miejsce niepowtarzalnym. Dodatkowo położony jest on w samym centrum miasta, ok. 10 minut piechotą od Starówki. Ogród jest miejscem rekreacyjnym, wypoczynkowym i służącym edukacji dostępnym dla odwiedzających przez cały rok . Można zobaczyć tu aż około 100 gatunków zwierząt, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem, np.  taraj, panda mała, takiny miszmi czy boa madagaskarskie. Do ulubieńców dzieci należą przesympatyczne surykatki czy też kojarzące się z Królem Julianem lemury katta. Dużą atrakcję Ogrodu stanowi część botaniczna ze starym drzewostanem, licznymi pomnikami przyrody, krzewami i bylinami. Wyjątkowym miejscem placówki jest minifolwark gdzie można pogłaskać i nakarmić m.in. kozy.  Ponadto przez cały rok najmłodsi mogą skorzystać z placu zabaw, a także z punktu gastronomicznego i sklepu z pamiątkami.

Ogród Zoo botaniczny jest także miejscem prowadzącym wielopłaszczyznową działalność na rzecz ochrony przyrody, która realizowana jest poprzez zajęcia edukacyjne, imprezy tematyczne czy wystawy w Galerii Sztuki Przyrodniczej.
Ogród przystosowany jest także dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Kontakt

 

ul. Bydgoska 7, 87-100 Toruń

Nr tel: (56) 622 42 10

e-mail: sekretariat@zoo.torun.pl

http://www.zoo.torun.pl/pl

W przestrzeni Pszczele Cuda prowadzimy spotkania, degustacje, warsztaty i zajęcia, które ukazują wyjątkowość  pszczół, ich życia oraz produktów, które im zawdzięczamy.  Tak, jak w ulu nie ma u nas miejsca na nudę!  Liczy się dobra zabawa, w trakcie której chcemy zaciekawić naszych gości fascynującym światem pszczół. W końcu to najlepsza droga do tego, by zapamiętać, jak ważną rolę pełnią one w naszym życiu. Bez  tych małych pracusiów nie byłoby  pachnących kwiatów uszczęśliwiających niejedną mamę, słodziutkiego miodu i urodzinowego tortu! Ale, czy wszyscy w ulu są tacy chętni do pracy? Na to i wiele innych pytań chętnie odpowiemy zarówno małym, jak i dużym gościom!

W naszej ofercie znajdują się:
– zajęcia sensoryczno – przyrodnicze Pszczoła pod lupą, podczas których ukazujemy anatomię pszczoły miodnej,
– warsztaty Miodowe zawijasy – gdzie przedstawiamy fenomen wosku pszczelego a każdy uczestnik  wykonuje dla siebie świece z węzy,
– Lekcja pszczelej przedsiębiorczości –  ukazujemy sekrety pszczelej pracy I jej efektywności,
– Miodowe degustacje – czyli pokarm dla głodnych wiedzy i miodu,
– okazjonalnie przeprowadzamy gry miejskie, miodobranie i inne wydarzenia.

Latem zapraszamy również do wypoczynku w naszym ogródku, gdzie wśród miodajnych roślin mają Państwo okazję zasmakowania schłodzonej lemoniady oraz pysznych lodów. Większość wyrobów w naszej maleńkiej kawiarence jest na bazie miodu, który podobnie, jak inne produkty pszczele są do zakupienia w naszym sklepie.

 

Jeśli macie w planach zwiedzanie Torunia i chcecie poznać tajemnicze życie pszczół, zarezerwujcie bilet kontaktując się z nami: pod numerem 503 113 116 lub wysyłając maila pod adres pszczelecuda@pasiekatorun.pl

Dodatkowe informacje:

Czy jest to aktywność w środku czy na zewnątrz (na pogodę/niepogodę)?
Zajęcia odbywają się w budynku.

Informacje o parkingu
Brak własnego parkingu (najbliższy parking oddalony o ok. 200 m)

Godziny otwarcia:

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 – 18:00 , w weekendy 11:00 – 16:00