Recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Dnia 19 lutego (sobota), o godzinie 17:00 szafarska sala koncertowa wypełni się dźwiękami muzyki fortepianowej w wykonaniu Weroniki Chodakowskiej.

Weronika Chodakowska rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w wieku 11 lat w klasie prof. Tatiany Stępniak. W trakcie nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach pianistycznych w Polsce. Zaliczyć do nich można m. in. I Nagrodę na Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie w 2009 roku. W 2013 roku została nagrodzona nagrodą Jury Międzynarodowego Festiwalu w Moritzburgu w Niemczech za wykonanie Kwintetu fortepianowego g-moll op. 57 D. Szostakowicza. W 2018 roku pianistka otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Ibla Grand Prize Competition” w Ragusie we Włoszech. W czerwcu 2021 roku pianistka otrzymała II Nagrodę podczas 95. edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Leopold Bellan w Paryżu. W sierpniu 2021 roku Weronika Chodakowska została laureatką III Nagrody na Medici Interna3onal Music Compe33on.

Weronika Chodakowska występowała z recitalami w większości krajów europejskich. W 2008 roku zadebiutowała na kontynencie amerykańskim, wykonując program złożony z utworów Domenica Scarlttiego, Fryderyka Chopina oraz Aleksandra Skriabina. W ciągu ostatnich lat pianistka zaczęła rozwijać swoją działalność koncertową występując m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, na scenie Zamku Królewskiego w Warszawie, trzykrotnie podczas recitali chopinowskich pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Karola Mikuli oraz Ignacego Friedmana.

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30) lub za pośrednictwem rezerwacji online na stronie www.szafarnia.art.pl. Liczba miejsc ograniczona.