Na blogu podróżniczym zyciewpodrozy.pl jest dostępny artykuł na temat Torunia, tutejszych restauracji i atrakcji.

Goście szczególnie polecają Toruński Piernikowy Szlak Kulinarny SMAKUJ TORUŃ, który został stworzony przez Lokalną Organizację Turystyczną w Toruniu i jest jedną z najmłodszych i najsmaczniejszych atrakcji miasta.

Gdzie jest moździerz Smakuj Toruń? Tak można byłoby podsumować trzy dni zwiedzania Torunia w poszukiwaniu piernikowych inspiracji. W tym czasie Mikołaj Cichomski testował kuchnię restauracja monka, Restauracja SALT Toruń, Pałac Widokowy i Jan Olbracht Browar Staromiejski. Nie sposób jednak poznać wszystkie smaki Torunia w tak krótkim czasie, dlatego w artykule znajduje się odesłanie do materiału Szalone Walizki prezentującego dania Hotel Karczma Spichrz, Restauracja Esencja w hotelu Eter, 4 Pory Roku w hotelu 1231, kuchnię kopernikańską w Hotel Filmar****  oraz warsztaty piernikowe w Muzeum Toruńskiego Piernika .
Toruń to również wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na Wiśle lub podczas wyjątkowych warsztatów.
Nasi goście polecają:
👨‍🍳 warsztaty kulinarne w Akademii kulinarnej Studio A prowadzonej przez Agnieszkę Michałowską,
👣 spacer do Nisza Muzeum Witraży i wykonanie własnego witrażu w kształcie piernika,

Materiał pokazuje, że Toruń to miasto na co najmniej kilka dni, a nasi tegoroczni goście zamierzają wrócić i spróbować kolejnych dań w toruńskich restauracjach oraz poznać kolejne wyjątkowe atrakcje.

Zadanie realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń w ramach projektu „Kampania promocyjna miasta Torunia 2024 powierzenie”.