Film „Republika. Narodziny legendy” w reżyserii Ryszarda Kruka kontynuuje cykl zagranicznych pokazów!

W sobotę 9 listopada o godzinie 15:00 odbędzie się londyńska premiera dokumentu.

Republika. Narodziny legendy” zainauguruje obecność polskiego kina dokumentalnego w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w Londynie.

Film opowiada o grupie energicznych i zbuntowanych Polaków żyjących w komunistycznej Polsce w latach siedemdziesiątych, próbujących twórczo pracować nad ograniczeniami narzuconymi im przez reżim, organizując się wokół studenckiego klubu Od Nowa w Toruniu.
Tworzone są teatry i zespoły muzyczne; performerów i artystów wizualnych można zobaczyć w całym mieście. W tym artystycznym tyglu kilku przyjaciół tworzy zespół Res Publica, później znany jako Republika, który zrewolucjonizuje polską muzykę rockową.
To początek filmu opowiadającego o pierwszym okresie działalności Republiki, który zakończył się rozpadem w 1986 roku. W trakcie realizacji wykorzystano wiele interesujących, mało znanych nagrań muzycznych i filmowych.
W filmie występują członkowie Republiki i Res Publica, a także ich przyjaciele i przedstawiciele społeczności muzycznej.

Po pokazie odbędzie się panel, podczas którego reżyser filmu Ryszard Kruk odpowie na nurtujące widzów pytania.

Film zostanie pokazany w języku polskim z angielskimi napisami.

 

Pokaz zorganizowany w POSK stanowi element cyklu, w którym prezentowane są najlepsze polskie produkcje. Dotychczas Polonia miała możliwość obejrzeć „Miasto 44„, „Ostatnią Rodzinę” oraz „Boże Ciało” – polskiego kandydata do Oskara.

 

Partnerem cyklu pokazów produkcji polskich i o Polsce jest Polska Organizacja Turystyczna.

Partnerem spotkania z filmem „Republika. Narodziny legendy” jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Na projekcję zaprasza Polska Ambasada w Londynie oraz portal londynek.net.

 

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/642298396178357/