Kluczowym, z punktu widzenia promocji Torunia, ma stać się wydarzenie inaugurujące projekt MICE CITY TORUŃ 2019, tj. Open Day in Toruń. Wydarzenie uwzględnia organizację i realizację zjazdu kadry 200 managerów z szeroko pojętej branży MICE zaplanowane na 17 kwietnia 2019 roku. Toruń będzie mijescem spotkania specjalistów z zakresu organizacji eventów, konferencji oraz incentive travel. Dzień otwarty Miasta, który wspólnie koordynuje kilka podmiotów włączających się w struktury LOT Toruń, ma zaprezentować zaproszonym managerom zaplecza konferencyjne, bazy noclegowe, możliwościu w zakresie turystyki oraz rozrywkui i kultury.

Event Managerowie z całej Polski, a także ze świata, poznają nasze piękne miasto oraz będą informowani o jego atrakcjach. Program wydarzenia zakłada zwiedzanie Torunia, poznanie jego urokliwych zakątków, oferty kulturalnej oraz możliwości organizacyjnych dużych wydarzeń komercyjnych. Pomysłodawcą tej części projektu jest Copernicus Toruń Hotel, który zapewnia bazę noclegową dla wszystkich uczestników. W projekt włącza się także CKK Jordanki, które udostępnia obiekt na kulturalno-rozrywkową część działań dnia otwartego.

W ramach Open Day in Toruń planowane jest przeprowadzenie interaktywnej zabawy multimedialnej, która dostarcza wielu pozytywnych emocji uczestnikom. Świetnie sprawdza się dla dużego grona gości. Z pewnością jest to nowatorskie podejście do kwestii promocyjnych, dzięki któremu w pamięci Event Managerów Toruń zapisze się jako miasto, w którym radośnie spędzili czas. Liczymy na polecanie Torunia i podmiotów włączających się w projekt, jako odpowiednich partnerów do organizacji wydarzeń komercyjnych: bali, gali, spotkań firmowych. Ważnym elementem wydarzenia będzie stworzenie przestrzeni do networkingu i spotkania zaproszonych managerów z zainteresowanymi członkami LOT Toruń. Podczas wszystkich punktów programu dnia otwartego, będziemy wykorzystywać przygotowane wcześniej materiały promocyjne MICE CITY TORUŃ 2019, by wzmocnić efekt komunikacji marketingowej z marką Toruń.

Wydarzenie to ma zostać podsumowane i zrelacjonowane w prasie branżowej. Planujemy zaprosić do uczestniczenia w Open Day in Toruń przedstawicieli prasy branżowej, m.in. Meeting Planner, Mice Poland, Think Mice, Naszej Turystyki, Wiadomości Turystycznych i Rynku Turystycznego.